Bebelus constipat?

Constipatie

Postata de Nicoleta cu un an in urma.

Buna ziua , am un baietel de 7 luni si inca de la nastere nu a facut treaba mare fara ajutor ( masaj , bicicleta si picioarele flexate ) .Indiferent daca fecalele sunt moi sau tare nu vrea sa faca singur . La sfatul medicului l-am lasat in pace si a ajuns in a 4 zi cand deja fecalele erau foarte dure ( precum maslinele ) . Am incercat cu supozitoare , bai calde si in ultima faza am fost la doctor cu el pentru clisma . In continuare doctorul imi spune sa il las in pace dar se vede ca sufera , il doare burtica noaptea, se screme si este foarte agitat. Ce solutie imi oferiti ?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Constipatia-si-diareea-copilului/cele-mai-bune-remedii-pentru-constipatia-bebelusilor_17895