antibiotice pentru absces anal

Constipatie

Postata de ovy001 cu 12 ani in urma.

ce antibiotice se recomanda pentru abscesle anale dupa interventia chirurgicala........multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

antibioticele cu spectru specific sunt indicate in prescriptia medicala (in functie de rezultatul examinarii probei din secretie) este important sa se mentina o igiena personala in zona respectiva , sa fie evitata constipatia.