Schimbarea laptelui praf ?

Constipatia si diareea copilului

Postata de Utilizator11621530031 cu 2 ani in urma.

Buna seara , o întrebare , cum ați procedat când ați schimbat laptele praf. Noi până acuma i-am dat Aptamil 1 și avea foarte multi colici, scremea foarte mult și plângea. Astăzi am schimbat pe Nan 1 confortis. I-am dat din prima 4 lingurițe rase la 120 ml, la primul biberon totul a fost bine ,nu a mai scremut și a dormit bine
Deja de la al doilea biberon a început să plângă excesiv de mult. Oare nu îi merge laptele sau i-am dat prea mult dintr-o dată ? A fost schimbarea prea brusca ? Trebuia să ii dau mai puțin ?

Raspunsuri (2)

IonelaC

acum un an

Si noi avem aceeasi problema de la aptamil.Am incercat topfer dar se pare ca nu i merge nici acesta.Vad ca postarea e de acum un an.V as ruga daca imi puteti spune cum ati procedat?

Mădălina

acum 9 luni

Bună!și noi avem aceeași problema de la aptamil,se constipa și are colici,as vrea sa ii schimb laptele cu Nan.Voi până la urmă cum ați făcut?