Scaun cu fecala f mare ?

Constipatia si diareea copilului

Postata de Mihai Sporis cu un an in urma.

Fiică-mea are 10 ani , a avut o diaree o sapt și jumate aproximativ ia trecut in final dar in urma acestuia acum face scaun cu fecale f mare ptr varsta iei de 10 ani și câteodată se plânge de burtica !
Este cv normal ?

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Este posibil ca diareea anterioara sa fi dus la o tulburare digestiva, cum ar fi o inflamatie a intestinului sau o infectie intestinala, care poate fi cauza problemelor actuale. Este important sa discutati cu un pediatru, pentru a evalua simptomele si a determina cauza exacta.

Va recomandam sa va programati la un medic pediatru: https://www.clickmed.ro/medic/pediatrie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Analize-de-laborator/ce-boli-tradeaza-caracteristicile-materiilor-fecale_11845