scaun anormalfetita de doi ani

Constipatia si diareea copilului

Postata de AlyO cu 10 ani in urma.

fetita mea face cate un scaun pe zi dar este moale.Astazi dupa o ciorbica mi-a facut chiar ffffffffffff moale..Este f energica,cu toate ca de micuta lua in greutate dar nu cum trebuie..Din totdeauna am avyr probleme cu scaunul,tot timpul face mai moale de cum trebuie,iar daca ii dau lapte sau ciorbica face fffffffff moale...Va rog frumos sa imi raspundeti si mie..

Raspunsuri (3)

Dr. Tamara Marcovici

acum 10 ani

Buna seara. Ce greutate are acum fetita? Cum era tranzitul inutestinal in perioada de sugar? I-ati facut analize la scaun? Astept raspunsul D-voastra si revin.

AlyO

acum 10 ani

Fetita are in jur 11 kg,s-a nascut de 2 si 900 grame.Tranitul asa l-a avut dintotdeauna,Mi-a facut de doua ori enterocolita,cred ca de la anumite mancaruri.Analize la scaun i-am facut o data anul trecut in toamna

FreeStyle11

acum 10 ani

Dati mai multe alimente bogate in fibre.E posibil sa nu ii dati mancare consistenta si mai mult lichida si de aceea face mai moale.Daca nu e asa puteti sa ii faceti un control, desi daca ea nu se vaita nu are dureri eu zic ca nu e ceva anormal.Incercati alimente bogate in fibre(cereale, legume, fructe).Depinde cati ani are, dar mai bine va puteti duce la doctor daca dumneavostra considerati ca nu e in regula.