o zi constipata.. doua diaree

Constipatia si diareea copilului

Postata de vizoniemihaela cu 12 ani in urma.

buna seara
am o fetita de 7 ani ... iar de vreo luna incoace o zi se constipa , doua are diaree . acuza dureri in zona buricului, nu stiu ce sa-i mai fac , ce sa-i dau sa o linistesc... daca puteti sa ma ajutati v-as fi f recunoscatoare...

Raspunsuri (5)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Buna ziua!
Simptomele descrise indica o afectiune intestinala. Printre cauzele posibile ale tulburarilor de tranzit intra:boala inflamatorie intestinala, diverticulita, diverse colite, sindromul de intestin iritabil, etc.
Este important sa urmariti aspectul materiilor fecale pentru eventuala observatie a mucusului, sangelui sau alte elemente patologice; sa urmariti daca face febra ( prim masurarea temperaturii dimineata si seara).
Este recomandat sa faceti cateva investigatii pentru a determina o cauza si pentru a beneficia de un tratament pe masura.
Intre timp puteti utiliza Debridat (in cazul in care nu ati apelati nca la utilizarea sa).

medic homeopat

acum 11 ani

Aceasta alternanta intre constipatie si diaree este un simptom foarte valoros in homeopatie si se cunosc remedii care ii fac sa dispara cauza. Mergeti la un medic homeopat bun, caci nici un medic alopat nu va poate ajuta cu medicamente chimice la asa o afectiune, cu atat mai mult cu cat ele combat doar simptomele.

vizoniemihaela

acum 11 ani

Multumesc frumos

eva40

acum 11 ani

PARAZITOZA stimata doamna.fara medicamente si minuni homeopatice,puneti mana pe o cutie de Paraprotex si ingrijiti-va fetita
cititi pe situl de mai jos
informatii suplimentare pe mail veti primit daca cereti
o seara frumoasa
Farcas Eva
Terapeut naturist,nutritionist
Specialist medicina quantica
***@yahoo.com
www.***.ro

maria

acum 11 ani

De la un timp ma constip si cand nu sunt ma doare anusul cand ies afara.Uneori imi curge sange la stergere si miroase urat.Ce am? Mentionez ca iau 4000mg calciu si alfa d3- 0.50[3]zi,am hipoparatiroidism idiopatic.Multumesc!