face scaune tari

Constipatia si diareea copilului

Postata de mihu ionut cu 11 ani in urma.

am si eu un copil de2 ani si 8 luni si este cred constipat face scaune dar tare si acum 2 luni ia iesit un pic matu curului afara si in seara asta la fel,intradevar sa scremut mai tare dar cum am zis mai sus face scaune tari.
Ce as putea sa fac sa faca mai moale??
Va rog,astept un raspuns.

Va multumesc

Raspunsuri (2)

buna

acum 11 ani

Singura solutie este sa mergi cu copilul la un medic homeopat bun. Spun "singura2 din cauza ca nu exista medicamente chimice care sa ajute la asa ceva si nici supozitoare sau alte lucruri SIMILARE.
Numai remediile homeopate pot ajuta si in general ajuta usor la asa ceva. Trebuie doar sa dai de un medic homeopat bun.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este bine sa incercati schimbarea dietei- in primul rand, prin a creste consumul de lichide pe zi, de a consuma fructe si legume, de a creste aportul de fibre ( intr-un cuvant).