face pe el treabamare si are 8 ani?

Constipatia si diareea copilului Tulburari gastro-intestinale

Postata de onik45 cu 6 ani in urma.

el este nascut la 34 de saptamani si 2 zile ... am facut kinetoterapie cu el sa poata sa mearga si sa-mi stea in fundulet .La varsta de 2 ani jumate am fost cu el la doctor si mi sa zis ca este puturos si ca de acea face de el si nu vorbea decat ,mama tata si cand cerea apa pipi ,cuvintele esentiale... la varsta de 3 ani jumate am inceput logopedia care o fac pana in prezent... la varsta de 6 ani am mai fost la un rand de analize la care aceasi chestie ca este mai puturos dar el are un comportament ciudat daca il certi sau il pedepsesti el rade continuuu......pe langa faptul ca face pe el se comporta urat fata de sora lui si o respinge o inpinge noi pt el suntem parinti rai ca nu-l iubim si de cumparat lururi le luam la fel afectiunea este la fel ......va rog spunetimi ce sa fac ?? logopedul spune ca nu are comportamentul asta urat fata de ea .ajutatima cu un sfat va rog......

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Constipatia-si-diareea-copilului/diareea-la-copiii-mai-mici-de-11-ani_249

onik45

acum 6 ani

am fost la doctor si mia dat un tratament dar tot mi se spune ca este puturos....fac logopedie cu el un sfat cum as putea sal indrum sa faca la bae?