Este normala constipatia copilului la doua luni?

Constipatia si diareea copilului

Postata de Vasy82 cu 14 ani in urma.

Ce ar trebui sa fac,pentru ca copilul meu de doar doua luni sa iasa cu scaunul in fiecare zi? Ii dau piept si ma ingrijoreaza faptul ca de trei zile nu a mai iesit cu scaunul........Ar trebui sa consult pediatrul? MULTUMESC

Raspunsuri (4)

Claudia

acum 14 ani

Nu trebuie sa te ingrijorezi, copilul va avea un singur scaun pe saptamana. Incearca sa-i mareste cantitatea de lichide pe care o primeste cel mic. Da-i zilnic 100 g de apa sau suc de fructe diluat in doua portii.

irinuca

acum 14 ani

are 2 luni nu poate sa-i dea suc de fructe.Il alaptezi la san sau ii dai lapte praf?

vasy82

acum 14 ani

ii dau san,va multumesc pt.sfaturi,a reusit si dupa 6 zile a iesit cu scaunul...sper sa nu mai fie probleme...

ionela

acum 14 ani

sunt mereu constipata ce ar trebui sa fac