diareea

Constipatia si diareea copilului

Postata de halalaiee cu 12 ani in urma.

am o fetita de 4 luni si are diaree de 2 luni de zile, am fost la medic cu ea si i am dat lapte praf fara lactoza ia trecut dar cand sa revin iarasi pe patele normal ia revenit si diareea. in prezent are 2-3 scaune moi pe zi. nu stiu ce sa mai fac.i am mai dat si furazolidon si mecta si zeama de orez dar degeaba nu i se ingroasa deloc. sunt disperata ce sa mai fac?

Raspunsuri (4)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Cu toate analizele, medicul pediatru ( singur sau cu cei din spital ) va hotara necesitatea unor analize care au rolul de a infirma sau confirma o intoleranta la un component al laptelui , si vor stabili conduita alimentara.Trebuie actionat pana organismul nu se deshidrateaza si nu stagneaza sau scade in greutate.

halalaiee

acum 12 ani

Nu a scazut ,creste in greutate si nu e deshidratata. am sa merg sa ii fac analizele pt lapte. va multumesc

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Roxana

acum un an

Sunt interesata de răspunsuri pentru ca am și eu un băiat de 7 luni și are diaree de joi dar tot asa numa 2-3 scaune foarte moi pe zi
Si nu stiu ce sa fac?