Diareea la copii mai mici de 11 ani

Constipatia si diareea copilului

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Problema e ca copilul meu nu doreste nici decum sa ia aceste solutii speciale de rehidratare ,chir vomita.si atunci ce putem fece,putem sa le inlocuim cu ceva natural???

Raspunsuri (2)

simona166117244

acum 15 ani

Buna Marcela.
In cazul copiilor cu diaree, se pot folosi solutii de rehidratare orala, suc de potocale sau chiar apa, pentru a inlocui lichidele pierdute.
Puteti afla mai multe amanunte //sfatulmedicului.ro/articole/Pediatrie/Diareea_la_copii_mai_mici_de_11_ani/Tratament_ambulatoriu_1092_12.html
Sanatate maxima!

alexandru1086805

acum 15 ani

Aproape orice lichid este bun: apa, ceaiul, unele sucuri (doar sa nu fie laxative, neacidulate si preferabil neindulcite cu zahar). Sucul de portocale este laxativ. Cele mai bune ar fi ceaiurile sau apa la temperatura camerei, parerea mea.