diaree

Constipatia si diareea copilului

Postata de radu&cori cu 11 ani in urma.

la un bebelus de 2 luni e un semn de ingrijorare cu mucos in scaun, a avut dearee si a luat tratament, acum diareea a trecut dar face scaunele cu mucos. va rog un raspuns. va multumesc.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa efectuati un examen coproparazitologic si eventual un consult de gastroenterologie in vederea excluderii unei patologii din aceasta sfera( tulburari de absorbtie, enterite, etc).

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa efectuati un examen coproparazitologic si eventual un consult de gastroenterologie in vederea excluderii unei patologii din aceasta sfera( tulburari de absorbtie, enterite, etc).