Diaree sau nu?

Constipatia si diareea copilului

Postata de Utilizator11575061592 cu 4 ani in urma.

Buna seara! Am un bebelus de 3 luni. La problema mea nu am gasit nicaieri raspuns. De cand am nascuto copilul meu are f multe scaune intodeauna acide, cateodata sunt si verzui cu mucus. Niciodata nu a facut un scaun mai legat asa cum vadbla alti bebelusi. Tin sa precizez ca este alaptata exclusiv la san. Aceasta problema am avuto si cu ceilalti 2 copii dinaintea ei. Am facut un test la laptele meu si mia iesit ca este ok. Bebelusul ia f bine in greutate , este vioaie nu da semne ca ar deranjao burtica. Care credeti ca este cauza diareei ?

Raspunsuri (1)

Utilizator11575143174

acum 4 ani

Buna.Este normal sa fie asa.Si eu am o bebelina de doua luni si face la fel si cu mucus.Nu i nimic alarmant.Scaunul poate fi si verde.Nu i diaree .Stai linistita atata timop cat ia in greutte si nu o doare nimic e un copil perfect sanatos.Nu te mai lua dupa internet si nici dupa alte cazuri.Fiecare copil are ritmul lui.