Diaree 3-4 zile

Constipatia si diareea copilului

Postata de membru270285 cu 9 ani in urma.

Fetita mea (are 1 an si 7 luni) are diaree de cateva zile ....am fost la medic si mi-a spus sa ii dau hidrasec 2 pliculete pe zi timp de 2 zile , sa o tin la regim( sa manance doar uscaturi:paine prajita, biscuiti, pufuleti, grisine, sticxuri) si sa ii pun in laptele praf pe care il bea (Nestle) in loc de apa ...zeama de pe orez.......Am respectat indicatiile date de medic dar si acuma are scaun moale......si aprox de 3-4 ori pe zi. Ce ar trebui sa mai fac?
Starea ei generala este buna ....nu are febra .....este ok.....

Raspunsuri (1)

laptele praf este cauza la diaree

acum 9 ani

Laptele praf este in sine o sursa de boala sigura si de intoxicatie. Diareea este un proces de detoxifiere.
De lapte nu mai are nevoie nici un copil dupa 1 an, iar de lapte praf cu atat mai putin
Despre toxinele din laptele praf:
http://s*****a/t44p15-laptele-praf-un-cocktail-toxic-cu-efecte-daunatoare

Deci ar trebui sa incetati cu laptele praf…si cu orice alt lapte. Insa orice lapte e cu mult mai bun decat acest cocktail de chimicale cu ceva praf de lapte de vaca.