diarea la bebe de 5 saptamani?

Constipatia si diareea copilului

Postata de jenyy26 cu 13 ani in urma.

cred ca bebelul meu are diaree,pt ca faca cam moale si nu stiu daca e diaree sau e un scaun normal,pt ca el a facut tot moale,si sunt ingrijorata,pt ca ii dau piept,ii mai dau ceai de chimion,si mie frica sa nu fie diaree pt ca am mancat o piersica ,la recomandarea batranilor care cica stiu multe ,.si ii mai coace o manuta de la injectia ce leo da in spital si nu stiu trebuie ca sa ii pun ceva p mana compresa sau ceva?

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

1. Lasa batranii. Cu sfaturile lor gen "nu te spala pe picioare ca sa nu mai planga copilul" mai bine te lipsesti.
2. Hidrateaza copilul cat poti. Diareea (daca asta este) este foarte grava la un copil atat de mic, care se dishidrateaza imediat.
3. Adreseaza-te repede medicului pediatru si pentru diaree si pentru manuta, mai bine mergi degeaba decat sa fie ceva si sa nu tratezi...
Sanatate!

jenyy26

acum 13 ani

multumesc iuli