de ce se scapa pe el

Constipatia si diareea copilului

Postata de 35magda cu 12 ani in urma.

ce ce copilul meu de 10ani face caca pe al

Raspunsuri (13)

ochi negri

acum 12 ani

Asta numai un medic poate sa-ti spuna.Du-te cu el la medic,poate fi o cauza psihica,poate fi una fiziologica.

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Din simpla si telegrafica d-tale propozitie, nu poti primi raspunsul asteptat !Lipsesc datele anamnestice , timpul si imprejurarile cand se intampla ,unde se intampla , este sau nu constient de apropierea necesitatii, vine prin surprindere , are legatura sau nu cu o stare de emotivitate etc etc. ??
Discutati cu medicul pediatru (care cunoaste copilul ) sau cu medicul de familie toate aceste aspecte si el va fi cel care va decide consultul cu un alt medic de alta specialitate familie

mykalyly

acum 12 ani

si eu am aceeas problema cu fiul meu de 8 ani si nu stiu ce sa ma mai fac.se intampla foarte rar sa faca si el normal ,adica sa mearga la toaleta. iartreaba cu mersul la doctor aici de unde sunt eu ... nu stiti cat de urat se poarta doctorii

mykalyly

acum 12 ani

ce poate cauza acest lucru. care ar putea fi cauzele?

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Discutati cu medicii copiilor si apoi apelat si la un neurpsihiatru.

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

35magda

acum 12 ani

am vorbit cu un neuropsiholog si cu un pediatru amandoi mi-au spus ca este de la o trauma foarte puternica. Cind nu este sresat nu am probleme cu el,dar cand ara un of la inima se scapa pe el, dar mai ales cand il minte tatal lui si nu face ceia ce i-a promis adica il duce cu vorba

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Stati de vorba si cu un psiholog,caci psihicul copilului joaca un rol important.

mararu vivi

acum 11 ani

sa scapat pe el la gradi , dar ra,r de la stres

david

acum 10 ani

nu stiu cum sa incep.io sunt tata vitreg dar imi stimulez baiatul ca si un tata normal pentru ca am si io o fetita a mea.de vreo 3 zile se scapa p el de 3/4 ori pe zi.ce tre sa fac.il mai cert cateodata si poate e vina mea deoarece are 5 anisori.il sperii?astept un sfat urgent de la un specialist.

Utilizator11576045841

acum 4 ani

Ce tratament ii dati copilului pt a nu mai face daca pe el

Utilizator11578225261

acum 4 ani

Baiatul meu are 9 ani. De cate ori este vorba sa mearga la tatal lui face caca pe el. Dupa ce vine imi ia cel putin 3 luni sa il pun pe picioare. Nu mai stiu ce sa fac.

Utilizator21627789047

acum 2 ani

Buna ziua. Am un nepotel de 9ani.Citeodata face un pic caca pe el. Dupa aceea nu mai face.Cind face treaba mare ,face putin .Acest lucru ma ingrijoreaza. Este la noi in vacanta.El locuieste cu parintii lui in Londra..Nu inteleg acest fenomen. Este singur la parinti si acestia il iubesc. Nu cred ca este rezultatul unei traume. Ce am mai observat este ca face pipi mai des. Mama lui ii desfunda caile nazale cu VINTOLIN. Dar copilul nu are astfel de probleme. Le am reprosat ca copilul poate sa ajunga dependent de acest medicament daca mai continua cu VINTOLIN Este de 3. zile in Romania si nu am cumparat VINTOLIN fiindca nu are nevoie. .Sa fie vre o legatura intre acest medicament si faptul ca face un pic caca pe el?