De ce copilul e constipat ?

Constipatia si diareea copilului Aclorhidrie - secretie redusa sau absenta de suc gastric Aderentele abdominale

Postata de Utilizator11580754954 cu 4 ani in urma.

Am un băiat de doar 2 ani care de aproximativ 1 ani face scaunul fff gros și plânge foarte tare am încercat toate metodele am post la doctorul de familie și îmi dădea doar laxativ sau laxativ pe baza de plante .

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Constipatia-si-diareea-copilului/constipatia-la-copii-intre-0-si-11-ani_231