copil constipat

Constipatia si diareea copilului

Postata de ane-marry cu 11 ani in urma.

Buna seara. Am un baietel de 1 an si aproape 3 luni si se constipa foarte des, am incercat cu suc de fructe, de legume dar nu ii trece.Ce sa ii mai dau ca sa ii treaca?

Raspunsuri (2)

Tatiana

acum 11 ani

Datii Lactulose -MIP de 650 mg/ml cate 5-6 lingurite pe zi .. Succes

Lili

acum 11 ani

Medicul nostru pediatru de la Medsana ne-a sfatuit asa: pentru combaterea constipatiei se dau portocale, suc de portocale, prune, pere, suc de morcovi, supe, ciorbe si se evita in aceasta perioada orezul, morcovul fiert, branza, banana, care constipa. La noi a mers; numai bine!