CONSTIPATIE

Constipatia si diareea copilului

Postata de [email protected] cu 11 ani in urma.

SUNT OPERATA DE 2ANI DE FIARA SI SUNT C AM DES CONSTIPATA CE POT SA FAC?? MULTUMESC

Raspunsuri (7)

Irisiana

acum 11 ani

Nu sunt un specialist, insa cred ca ai putea folosi un ceai laxativ. Nu cred ca acest ceai afecteaza in vreun fel faptul ca ai fost operata. Mai sunt si unele alimente care ajuta la digestie. Eu am folosit zeama de varza sau varza murata.( mi-a recomandat bunica ).

[email protected]

acum 11 ani

MULTUMESC AM SA INCERC

Adrienne

acum 11 ani

Tarate de grau.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Ar fi bine sa investigati aceasta constipatie inainte de a recurge la o forma de tratament ( dietetic sau medicamentos). Este recomandat sa efectuati un consult gastroenterologic cu efectuarea colonoscopiei.

[email protected]

acum 11 ani

MULTUMESC

Alina

acum 11 ani

- de 3 ori pe zi cate 10 picaturi de zeolit lichid imbunatatit cu dhq.
- suplimentar seminte de in

lili

acum 11 ani

baietelul meu avea probleme cu constipatia; de cand ii dau zilnic ciorbita sau supa la pranz, s-a reglat; efect laxativ mai au si portocalele, morcovul crud ( sau suc de portocale si de morcov), prune, pere. din cate stiu alimentele care constipa sunt orezul, morcovul fiert,branza, bananele.