Constipatie

Constipatia si diareea copilului

Postata de carmen34b cu 13 ani in urma.

Am si eu o intrebare:partenerul meu(are 33 de ani) se constipa ocazional(o data la 1,2 luni -asta insemnand un scaun la 2 zile,nu mai rar).Cei de la farmacie i-au recomandat Dulcolax tablete.El ia numai o tableta- dar, desi scaunul se instaleaza dupa cateva ore,vine intotdeauna insotit de crampe abdominale puternice si se simte f slabit in ziua respectiva.Il"seaca" de energie.Imi puteti recomanda un alt laxativ in afara de Dulcolax?Precizez ca nu ia decat o pastila ,dupa aceea totul revine la normal,un scaun pe zi.Este stresat si munceste foarte mult.Este si stresul una din cauzele constipatiei ?Cu mii de multumiri.

Raspunsuri (4)

Medic Epuran

acum 13 ani

Stresul poate reprezenta una din cauzele constipaţiei. Referitor la întrebarea despre alte tipuri de laxative, mai multe informaţii puteţi obţine de pe siteul sfatulmedicului.ro

dulcolaxa

acum 12 ani

Incercati o cura de detoxifiere cu ZEOLIT-Pudra Detoxifianta. Este natural 100%, si toate , dar TOATE suplimentele alimentare de genul colonhelp contin min 30% zeolit. Pe remediu.ro am vazut ca au si un discount mare acum. Detoxifierea ii va reda si energia si claritatea mentala necesara.

Pachet Dr Clark.

acum 11 ani

Crampele si constipatia pot fi o cauza care determina prezenta parazitilor in organism. Recomand pachetul dr. Hulda Clark pentru detoxifiere si deparazitare. Elimina toata simptomele provocate de constipatie. Pachetul il poti gasi pe www.***

Alexandra.aleca

acum 7 ani

Cred ca cel mai bun este redigestul ori mentolaxul nu iti provoaca crampe sau alt disconfort !