Constipatie

Constipatia si diareea copilului

Postata de Marina1301 cu 13 ani in urma.

Am o fetita de 3 ani si trei luni si este constipata de la nastere,am mers la doctor,i-am facut analize peste analize,raspunsul a fost mega colon idiopatic,nu mai stiu ce sa ii dau .....daca stie cineva ce se mai poate da sau face as fii recunoscatoare.Multumesc

Raspunsuri (6)

Dr. Emil Otesteanu

acum 13 ani

Buna ziua ,
Cresteti cantitatea de fructe si legume , compot de prune ( chiar de la magazin daca acasa nu aveti),compot de mere ( alternativ,nu toate in aceeasi zi ) Mai puteti folosi o masa de lapte in care ati adaugat 2 lingurite de faina din fulgi de ovaz ( se gaseste la raionul de fainoase din magazinele alimentare .
Sanatate, Dr. Emil Otesteanu

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

alina

acum 13 ani

am un baiat de 2 ani si 3 luni si face scaunul tare de 2 luni am fost la pediatri si la un singur homeopat dar fara nici un rezultat,azi imi pica jos din picioare de atata fortat sa iese...ajutati ma va rag...unde sa ma mai duc si ce sa mai fac?

colnago

acum 13 ani

Puteti incerca un tratament cu bautura bioactiva Tahitian Noni

cosac marinela

acum 13 ani

va rog dc puteti sa ma ajutati si pe mine................fetita mea are 9 luni si e mereu constipata ,ce ii pit da la varsta ei????

MembruMobileApp1506542522

acum 6 ani

Buna seara ,as vrea sa știu daca ați rezolvat problema copilului cu constipatia ...va întreb pentru ca am aceeași problema cu fetita in vârsta de trei ani face si cu sânge are fisura din cauza constipației si doamna doctor la care mergem nea recomandat irigografia va spun sincer ca imi este tare frica pentru ca nu știu cum este aceasta analiza ..va multumesc