Constipatie la bebe de saptamani

Constipatia si diareea copilului

Postata de barbie2007b cu 10 ani in urma.

Bebe al meu nu a mai facut lipsa mare de 3 zile si se chinuie groaznic sa faca, insa fara rezultat

Raspunsuri (1)

Dr. Tamara Marcovici

acum 10 ani

Buna ziua. Nu ati precizat varsta si greutatea copilului. Puteti incerca cu supozitor cu glicerina pentru copii. Debridat suspensie orala se poate administra in functie de varsta si greutate, sau Lactuloza sirop. Aportul lichidian generos (apa plata, ceai, etc) este recomandat.