Constipatie cronica

Constipatia si diareea copilului Constipatie acuta

Postata de crocodilul777 cu 9 ani in urma.

Buna, am 54 de ani, de mai bine de 3 ani ma chinui ca sa traiesc, nu mai am scaun deloc, tot ce elimin o fac doar prin clisma, in rest nimic nu are efect. Am mers la un cabinet privat, (era laudat de mai multi medicul respectiv) m-a consultat, mi-a prescris un tratament, l-am urmat pana am terminat toate pastilele, dar nici un efect. Totul se aduna sub forma de bolovan, dur la pipait si nu pot elimina nimic. Nu mananc gras, nu mananc cascaval, carne, din cand in cand cate o sana sau lapte acru. Daca consum lichide, oricat de multe le elimin urgent prin transpiratie, Transpir f. f. mult. Oare mai am vreo sansa sa revin cat de cat la normal? Daca ma poate ajuta cineva cu un sfat, cu vreun remediu ceva. Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (20)

IonutMagurean

acum 9 ani

Nu stiu ce sa zic eu am doar 20 ani si sufar si de constipatie dar la mine e altcumva.. am dimineata 1-2 scaune dupa parca imi vine sa mai fac si nu pot...am luat si colonHelp si degeaba ..incearca si tu poate la tine merge

antoneta142936

acum 9 ani

Ionut ai fost la medic ?
poate o colonoscopie ar fi indicata. Nu lasa lucrurile asa.

eva40

acum 9 ani

colon help e o afacere buna

Adrienne

acum 9 ani

Tarate de grau,simple, de la plafar. Se gasesc la pungulite de 250gr, SanoVita. Pentru normalizarea tranzitului intestinal [ nu au efect laxativ ] se iau cate trei linguri ,de doua ori pe zi, amestecate in apa, ceai, suc, chiar ciorbe, supe, in diferite feluri de mancare, cu conditia sa fie la temperatura camerei pentru ca, la temperaturi mai ridicate, se distrug vitaminele si mineralele pe care le contin. Efectul nu este imediat ci ,in decurs de cateva zile continutul scaunului va deveni normal. Trebuie luate cu aproximativ 200ml de lichide, iar in timpul zilei minimum 2l de apa. Eu le consum zilnic de patru ani si totul este bine. Nu dau depententa. Incearca!

crocodilul777

acum 9 ani

Multumesc pt sfat, taratele nu trebuie sa le cumpar, am un sac, chiar am inceput de azi dimineata sa iau, nu stiu ce sa mai fac, a devenit o povara pt mine acest lucru.

Diana111

acum 9 ani

Sau incearca niste enzime digestive (Enzymex Multi), ori Acidophillus, vei vedea ca fac minuni . Cauta pe net, sa citesti mai mult despre ele.

crocodilul777

acum 9 ani

Asa ceva nu am incercat pana acum, am cautat pe net si voi comanda, poate vor avea si la mine efect. Va multumesc pentru sfat! Multa Sanatate!

crocodilul777

acum 9 ani

Asa ceva nu am incercat pana acum, am cautat pe net si voi comanda, poate vor avea si la mine efect. Va multumesc pentru sfat! Multa Sanatate!

membru271625

acum 9 ani

incearca semintele de in si chia puse in iaurt dimineata. Apoi foloseste tratamentul detoxifiant si deparazitar Dr. Hulda Clark cu Nuca Neagra, pelin si cuisoare.

Sanatate!!

crocodilul777

acum 9 ani

Multumesc pentru raspuns, cu seminte de in am incercat de cateva ori, prima data are efect apoi , nimic, am un organism f incapatanat, orice fac, primadata are efect, apoi nimic. Celelalte (detoxifierea) nu am incercat-o, voi incerca si asta si voi urma si celelalte sfaturi trimise.

IonutMagurean

acum 9 ani

auzi eu de ieri mananc coacaze negre... am acasa si am incercat... au un efect absolut miraculospentru absolutorice boala, incearca nu o sa ai ce regreta!

crocodilul777

acum 9 ani

si eu am, si am tot mancat in fiecare an fara sa stiu pentru ce sunt bune, pur si simplu mancam de cand se coc pana se termina. Nu au nici un efect. Multumesc pentru sfat!

antoneta142936

acum 9 ani

Incearca cu tarate si daca vezi ca merge alterneaza apoi 2-3 zile cu tarate, 2-3 zile cu in sa nu aiba timp organismul sa se obisnuiasca. Si miscarea inteleg ca ajuta. Sanatate

antoneta142936

acum 9 ani

Vezi ca taratea pe care o ai sa nu fie de la grau tratat cu chimicale

crocodilul777

acum 9 ani

Iertata sa-mi fie "necredinta", dumneavoastra credeti ca cele din plafar sunt altfel?
Eu nu cred, la noi la romani, nu conteaza nimic, BANUL sa iasa. Au fost si vor fi in continuare in magazine alimentare c***aute "produse de post" si care s-au descoperit ulterior ca nu aveau nimic diferit fata de cele normale, ati auzit de vreun proces, de vreo pedeapsa exemplara, de vreo masura luata pentru ca pe viitor sa nu se repete.Noi suntem cobai si in ceea ce priveste alimentatia si medicamentele. Cate medicamente si alimente sunt interzise in tarile asa zis " civilizate" iar noi le folosim. Si multe cu buna stiinta continuam sa le folosim unii din noi. In Africa de sud se moare de foame si li s-a propus sa li se trimita soia modificata genetic, stiiti ce au raspuns? "preferam sa murim de foame decat sa fim cobaii vostri". Ori noi am acceptat-o fara nici un fel de impotrivire. Exemplele pot continua.

eva40

acum 9 ani

graul nu este bun pentru nimeni,tratat sau netratat.Nu este hidrosolubil.Din cauza asta baloneaza.Pentru grupa de sange 01 este de evitat 100% deoarece favorizeaza hipotiroidia.Prea multe pareri si zvonuri fara rost..asta am observat,din pacate

antoneta142936

acum 9 ani

Sunt perfect de acord cu dumneavoastra. Incercam sa ne protejam ... macar sa fim cu constiinta impacata. :) Incercati si cu prune uscate, 7-8 lasate in apa cateva ore si apoi mancate cu tot cu apa in care au stat. N-am idee daca seara sau dimineata sunt mai de folos. E de incercat. Eu mi-am mai rezolvat problema si cu suc de portocale baut dimineata pe stomacul gol. Sanatate

Medic.Fares

acum 9 ani

Buna ziua.Va recomand o cura de detoxifiere cu complexul Curatarea colonului, timp de 1-2 luni.Se administreaza în primele 3 zile câte 1 lingură pe zi, apoi se continuă cu câte 1 lingură de 2 ori pe zi.Se administrează cu iaurt, suc de fructe sau apă, de preferinţă dimineaţa şi seara pe stomacul gol.Este important sa consumaţi în decurs de 30 minute de la ingerare minim 400 ml de lichide iar pe parcursul zilei cel puţin 2 litri de lichide.Se urmareste evitarea sedentarismului, realizarea de exercitii fizice zilnic sau mers pe jos cate 1 ora pe zi.Dieta sa fie bogata in fibre alimentare.Urmariti sa consumati multe cruditati, ceaiuri digestive si alimente preparate cat mai usor si natural.

Medic.Fares

acum 9 ani

Buna ziua.Va recomand o cura de detoxifiere cu complexul Curatarea colonului, timp de 1-2 luni.Se administreaza în primele 3 zile câte 1 lingură pe zi, apoi se continuă cu câte 1 lingură de 2 ori pe zi.Se administrează cu iaurt, suc de fructe sau apă, de preferinţă dimineaţa şi seara pe stomacul gol.Este important sa consumaţi în decurs de 30 minute de la ingerare minim 400 ml de lichide iar pe parcursul zilei cel puţin 2 litri de lichide.Se urmareste evitarea sedentarismului, realizarea de exercitii fizice zilnic sau mers pe jos cate 1 ora pe zi.Dieta sa fie bogata in fibre alimentare.Urmariti sa consumati multe cruditati, ceaiuri digestive si alimente preparate cat mai usor si natural.

eva40

acum 9 ani

am vazut multe raspunsuri la dvs. Daca mai aveti probleme ar fi bine sa vorbim,Transpiratia va slabeste si se datoreaza sistemului limfatic incarcat cu toxine,apoi mai aveti nemultumiri emotionale...ar fi multe de vorbit.Ce grupa de sange aveti? as vrea sa ma contactati pe yahoo am id ul***liniuta jos ***,stiti,fiecare om este unic nu sunt doua cazuri la fel.Din cauza asta e nevoie de mai multe informatii.Eu va ajut cu mult drag