Constipatie cronica sau nu?

Constipatia si diareea copilului

Postata de minodora1123958 cu 13 ani in urma.

Am o fetita de trei ani si jumatate si la fiecare scaun, la inceput face foarte greu,se vede cum se chinuie si seamana cu scaunul de oi ,apoi urmeaza scaun de o consistenta normala.Are scaun zilnic,dar in conditiile mai sus mentionate si indiferent de ce maninca-este asa de la 6 luni de cand am inceput sa-i dau diversificat.Am intrebat si dr.de fam insa nu mi-a putut da un raspuns,am facut si analize insa in afara de anemie destul de mare nu i-a iesit nimik,nici paraziti.Poate sa-mi spuna cineva ce alte analize sau investigatii sau ce as putea face ptr a rezolva problema?Mi-e sa nu apara alte probleme din cauza asta.A!si mostenire nu prea se pune problema fiindca nici unul din familie nu suntem asa.Va multumesc.

Raspunsuri (3)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Iuli

acum 13 ani

Copilul trebuie consultati IN ORICE PROBLEMA de catre medicul sau PEDIATRU! In nici un caz tratat dupa ureche sau de medicul de familie.

Homeopatologica

acum 13 ani

Da, mergeti la homeopat! ei trateaza conform principiului "cui pe cui se scoate". asa ca va va da niste zeama de hemoroizi diluata cu 200c, sau niste fecale constipate cu dilutie 300c! pofta buna.