constipatia

Constipatia si diareea copilului

Postata de zeynep cu 12 ani in urma.

buna ziua! ma numesc zeynep si am o fetita de 6 luni de cand am inceput diversificarea alimentatiei odata cu ea a aparut si constipatia, trebuie sa o ajut in fiecare zi sa aibe scaun( termometru sau supozitor) ce pot sa-i dau sa faca normal? inafara de ceaiul de musetel si sucul de fructe. ma refer daca exista ceva picaturi sau un ceai mai bun? multumesc

Raspunsuri (1)

beatrice

acum 11 ani

eu i-am dat fetitei mele pana la varsta de 2 anisori lapte praf de la novalac pentru reglarea tranzitului intestinal novalac IT1 si IT2 si a mers f bine