constipatia la sugar

Constipatia si diareea copilului

Postata de betushka_21 cu 13 ani in urma.

Avem un baietel de doare 10 zile si am avut probleme cu colicii ,insa am rezolvat.O alta problema care ne ingrijoreaza este constipatia.p***alapte matern dar nu se satura si ai mai dam si lapte praf,Nan 1.Credem ca din aceasta cauza se constipa destul de des si am incercat cu infuzie de musetel,10 ml din cand in cand dupa mese,dar nu are prea mare efect.Multumim

Raspunsuri (6)

Dr. Emil Otesteanu

acum 13 ani

Bună ziua ,
Ceai sau apă fiartă si răcită îndulcite cu glucoză pulvis ,sau miere de albine . La nevoie un supozitor cu glicerină
Sănătate Dr. Emil Otesteanu

Adriana

acum 13 ani

Am un baietel de 2 luni jumatate si il alaptez la san dar nu stiu ce sa fac pt k este constipat.

Cineva

acum 10 ani

Inainte de toate renunta sa mai scrii cu prescurtari idioate de genul "k" in loc de "ca".

ungur?ancadany

acum 13 ani

am o fetita de 3 luni si bea lapte matern si este constipata nu face cate 4 zile si atunci cu supozitoare i-am dat si cate 3 lingurite de ceai de musetel pe zi si nimic medicul mi-a spus ca ii ceva normal sa o las in pace dar mi-e mila de ea ce pot sa ii dau

silvia

acum 13 ani

Si eu am avut aceeasi problema din primele saptamani de viata ale fetitei mele. La doua luni cand am intrebat pediatrul mi-a spus sa ii dau suc de morcovi, cate 30 ml pe zi (introdus treptat). Chiar daca avea doar doua luni era mai importanta rezolvarea problemei constipatiei decat a fi alaptata exclusiv la san.

Sa-mi spune-ti daca merge si la voi...

patryemily

acum 13 ani

atentie mierea de albine nu e indicata pt copii mai mici de un an doamna doctor cum de o recomandati unui sugar de zece zile