ce poate fi?

Constipatia si diareea copilului

Postata de gabyy25 cu 12 ani in urma.

buna ,am un baietel de 1 an si 10 luni,marti seara a vomat de 4 ori si ieri dimineata o data,am fost la medic si mi-a dat metroclopramid sirop de 2 ori pe zi,dar copilul nu are pofta de mancare si nu mai vrea nici ceai,doar apa si este f.suparat.ce sa ii mai dau?multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

DACA NU ARE ALTE SIMPTOME reluati ( fara a forta nota ) realimentarea cu ceceace doreste el in cantitati mici la inceput ( derivate ale laptelui , pulpa de fructe ) crescand treptat . Apetitul va reveni. Probabil este consecinta unei greseli in alimentatie dau o simpla indigestie . Daca varsaturile au cedat, intrerupeti metoclpramidul.