A rezolvat cineva problema lacrimarii excesive? Cu ajutorul carui doctor?

Conjunctivita alergica

Postata de MembruMobileApp1494414378 cu 6 ani in urma.

Lacrimare excesiva in special a ochiului stang, cu precadere in prima parte a zilei, puternic agravat daca ies afara, bate vantul sau e frig. Am problema asta de peste 5 ani, am fost la cativa medici oftalmologi, dar nu am rezolvat nimic. O data cu trecerea timpului s-a adaugat si congestia nazală (curgerea nasului)
Orice fel de sfat este binevenit. Multumesc

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sanatatea-ochilor/sa-intelegem-alergiile-oculare_7904