Polipi colon

Colonoscopie

Postata de Horia cu o luna in urma.

In data de 22 07 ,2024 am efectuat o colonoscopie in urma căreia au fost extirpați 3 polipi sesili 2 in partea sigmoidal 1 pe colonul transvers mărimea aprox. 5 MM cu toate acestea în prezent am dureri medii de colon scaun normal zilnic după consum de fibre zilnic este normala durerea după așa o perioada lunga de la colonoscopie

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Durerile pe care le simtiti nu sunt neaparat normale dupa o astfel de perioada lunga de la colonoscopie. Cu toate acestea, este posibil ca acestea sa fie cauzate de alte probleme digestive, cum ar fi sindromul de intestin iritabil, inflamatia sau chiar anumite afectiuni functionale. Este recomandat sa discutati despre aceasta problema cu medicul dvs. pentru a putea stabili o cauza exacta. Daca durerea persista sau se intensifica, este posibil sa fie necesare investigatii suplimentare.

Retine ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului. Este important sa consulti un medic in legatura cu situatia ta specifica si sa urmezi recomandarile acestuia. Alege un medic specialist potrivit pentru tine: www.clickmed.ro/medic/gastroenterologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Imagistica-si-endoscopia/ce-trebuie-sa-stim-despre-colonoscopie_5064