Polipi colo

Colonoscopie

Postata de Horia cu o luna in urma.

In data de 22 07 2024 am efectuat o colonoscopie cu rezecția a 3 polipi aproximativ 5 MM au trecut 2 săptămâni și tot mă doare în stânga pe colonul sigmoid unde au fost extrasi 2 polipi e normal nu am sângerări scaun normal fara sangerari

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Durerea pe care o simti poate fi normala dupa o procedura de rezectie a polipilor, mai ales daca au fost extirpati din colonul sigmoid. Totusi, daca durerea persista sau se intensifica, ar trebui sa consulti un medic. Faptul ca nu ai sangerari si ai un scaun normal este un semn bun, insa ar trebui sa iti monitorizezi starea de sanatate si sa semnalezi orice modificare. Este posibil ca durerea sa se diminueze in timp, insa daca aceasta nu dispare, ar putea fi necesare investigatii suplimentare pentru a se verifica daca exista o inflamatie sau o infectie

.
Retine ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului. Este important sa consulti un medic in legatura cu situatia ta specifica si sa urmezi recomandarile acestuia. Alege un medic specialist potrivit pentru tine: www.clickmed.ro/medic/gastroenterologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Cancer-colorectal-si-anal/importanta-depistarii-precoce-a-cancerului-de-colon_17574