Flatulenta excesiva, bolboroseli,diaree si senzatie de defecatie incompleta?

Colon iritabil Colonoscopie Diaree

Postata de MembruMobileAppnicuchima cu 6 ani in urma.

Buna seara ,am 25 de ani si o problema de cateva luni ,flatulez foarte des mai alea seara orice alimente as manca cateodata imi si bolboroseste stomacul si in partea stanga sub coaste simt ca imi pulseaza ceva ma ia mereu si cu diaree si simt o senzatie de defecatie insuficienta ca si cum as mai avea fecale in inteatin dar nu ies afara,am luat si espumisan si carbovita dar nu au avut nici un efect,va rog daca ati mai patit careva sa imi dati un raspuns ce pastile as putea sa iau sau ce afectiune as avea!

Raspunsuri (7)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-intestinale/despre-balonare-eructatii-si-flatulenta_6014

Utilizator11528797713

acum 5 ani

Aceiași problemă o am si eu nu stiu ce sa mai fac faca afli ceva scrie un sms

MembruMobileAppnicuchima

acum 5 ani

Salutare ,am scapat de aceste senzatii numite colon iritabil prin simplu fapt ca nu m am mai gandit la acest lucru,am lasat doar fumatul si cafeaua in rest mananc orice si nu mai am probleme ,totul e pe sistem nervos.

usva

acum 3 ani

Da așa este și eu zic că este pe sistem nervos
Însă trebuie si puțin regim alimentar si da țigări cafea Nu
Îmi poți spune dacă tu aveai dureri si cat timp?

Utilizator11596349597

acum 3 ani

Putem vorbi? Scrie-mi la adresa de mail adrian.addu@ adresa_web_filtrata daca vezi mesajul, te rog.

Alex

acum 11 luni

Cum va mai simtiti?eu am aceleasi simptome

DragosE

acum 8 luni

Ti a trecut? Prin același chin trec și eu..