Buna ziua, am fost diagnosticat cu ceva disbioza intestinala, ce probiotic este mai potrivit?

Colon iritabil

Postata de VladV cu un an in urma.

Care credeti ca este mai bun ProCombo sau Bio-Sun?? (si de ce)
Multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Recomandarea unui anumit tip de probiotic depinde de mai multi factori, inclusiv de tipul de disbioza intestinala pe care o aveti si de starea dumneavoastra de sanatate generala. Consultati un medic nutritionist pentru recomandari adecvate.

Va recomandam sa va programati la un nutritionist: https://www.clickmed.ro/medic/nutritie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Infectii-cu-streptococi--stafilococi-si-alte-bacterii/cand-si-de-ce-se-administreaza-probioticelei_17415
sfatulmedicului.ro/Suplimente-nutritive/probiotice-pentru-sanatatea-digestiei_7555