vierni

Colici si alte tulburari digestive la copii

Postata de nicoleta244 cu 13 ani in urma.

A mai intilnit cineva chisti blastochistis hominis la copii de 9 ani ? Ce tratament a folosit si ce reactii au dat ? Multumesc!

Raspunsuri (3)

floryny

acum 13 ani

Mergi la medicul pediatru cu acest diagnostic al copilului si intreaba-l pe medic ce medicamentatie trebuie sa-i dai. Nu e bine sa-i dai tratament copilului din auzite.

Sheila

acum 13 ani

Nepotica mea a avut si inca mai are, are 3 ani.
Prima data a avut saprosan, enterol, ecoflorina dar se pare ca nu a dat rezultate.
Acum are reflor. Sa speram ca va da rezultate.
Baietelul ce tratament are?

nicoleta244

acum 13 ani

Metronidazol 450mg/kg /zi 7 zile dupa care vom repeta analiza