VIERMI INTESTINALI

Colici si alte tulburari digestive la copii Viermi intestinali

Postata de laurentiu106 cu 15 ani in urma.

STIE CINEVA UN TRATAMENT NATURIST PENTRU VIERMI INTESTINALI LA COPII

Raspunsuri (6)

Nora5

acum 15 ani

Buna
Poti folosi cimbrisor, pelin, pedicuta, sunatoare, coada calului si condimente usoare cum ar fi patrunjel ,marar, leustean.Ele se folosesc sub forma de macerat la rece sau pulbere de plante uscate care se tine sub limba.
Daca doriti va pot spune cum puteti face maceratul la rece.
Multa sanatate.

ana

acum 14 ani

BUNA CUM SE TRATEAZA COLICII LA COPIII MICI?

Victor Richard

acum 14 ani

Colicii nu prea se trateaza. Pana nu se maturizeaza sistemul digestiv, durerile de burtica tot vor exista. Va recomand, daca alaptati copilul sa tineti regim si sa evitati alimentele care provoaca gaze. Pentru copil, puteti incerca picaturile anticolici recomandate de medic, caldura pe burtica (la farmacie gasiti pungi cu lichid sau gel destinate acestui scop), ajutor pentru copil sa eructeze. Mai puteti incerca sa puneti copilul pe burtica la ceva timp dupa masa, cateva minute (presiunea ar ajuta copilul sa dea gazele afara). Important este sa fiti linistita pentru a-l calma si pe micut. O data cu maturizarea sistemului digestiv, colicii vor disparea.

Victor Richard

acum 14 ani

Pentru viermi intestinali la copii, ar fi buna combinatia de lapte dulce cu seminte de dovleac, pe stomacul gol, dimineata.

Victor Richard

acum 14 ani

... si consumul de usturoi ajuta la eliminarea viermilor intestinali

angelica

acum 7 ani

Usturoiul