Varsaturi vopii

Colici si alte tulburari digestive la copii

Postata de Nicoleta362 cu 12 ani in urma.

Buna ziua
Copilui meu in varsta de 2 ani si doua luni a vomat cu jet doar pe gura, tin sa spun ca nu are alte simptome e vioi, nu are febra, are scaun normal. Ce pot sa ii dau sau daca ii dau ceva?
Multumesc

Raspunsuri (3)

scumpika_bex

acum 12 ani

Buna se gaseste in farmacie metroclopramid picaturii pentru copii este foarte bun pentru varsaturi

Mihaela22120678

acum 12 ani

Varsatura in jet nu e normala la copii. Poate fi un semn de hipertensiune intracraniana. Trebuie sa va adresati unui neurolog pediatru si eventual sa-i faceti o tomografie computerizata craniana. Sanatate!

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Va recomanda sa va adresati medicului pediatru, poate fi vorba de o meningita, de o afectiune enterala, intoleranta alimentara.