Sughitul

Colici si alte tulburari digestive la copii

Postata de Iuliana75157791 cu 13 ani in urma.

Buna ziua. Numele meu este Iuliana. Am o fetita de 3 ani si 9 luni, care dupa ce a mancat o apuca sughitul si sughite cate 3 -5 minute. Bea si apa si degeaba. nu trece. Are perioade de cate 1-2 saptamani, apoi o luna nu mai sughite. Asta este o boala? daca da, cum se rezolva. Astept raspuns. Va multumesc!

Raspunsuri (5)

elena

acum 13 ani

Poate sughita daca mananca lacom, daca inghite alimentele pe nemestecate, daca ia in gura si inghite apoi mai mult decat ar trebui sau poate inghite aer. Pentru a obtine mai multe informatii scrie pe Google ''''sughitul'''' sau sughitul la copii'''' sau ''''cauzele sughitului'''' si vei gasi explicatiile dorite. Sanatate!

Iuliana75157791

acum 13 ani

Multumesc pt. raspuns. Nu inghite cum ia in gura. Ba din contra, sta cam 3-5 minute la o ''''buca''''. Masa noastra dureaza cam 40 -60 minute.

Ionescu

acum 13 ani

Exista remedii homeopate care vindeca astfel de afectiuni. Daca mai persista problema lasati o adresa de email.

Iuliana75157791

acum 13 ani

Mai persista problema. adresa de email este [email protected]
Va multumesc!

Carpe Diem

acum 13 ani

Nu pot sa va dau un sfat legat de problema fetitei dvs, dar va rog sa-i cereti calificarile dr.ionescu, si cabinetul unde practica homeopatia! Nicaieri nu isi prezinta calificarea medicala , lasa sau cere doar adresa de mail! Nu cred ca este normal ca un medic homeopat sau atestat sa trateze pacientii prin mail, fara a le cunoaste istoricul si fara un consult prealabil. Mai bine mergeti daca asta doriti la un CABINET ATESTAT HOMEOPAT unde SA VA TRATEZE UN MEDIC HOMEOPAT ATESTAT , care poate raspunde in fata legii pt tratamentul aplicat. dr. Ionescu nu este medic. Sanatate