scaunul cu mucus la bebelus de doua luni si jumatate

Colici si alte tulburari digestive la copii

Postata de vadamcik cu 11 ani in urma.

Buna sf.ro!
Va rog ajutati-ma....
Davidut are doua luni si jumate, pina la vaccin a fost tot normal, dupa o zi dupa vaccin are scaunul cu mucus si de mai multe ori pe zi(pina la vaccin facea de o data - doua ori pe zi) acum face de trei patru si cu mucus, lus la asta maninca foarte rau, pina si dupa vaccin noi e dam bobotic de doua ori pe zi pentru colicii, il hranim numai cu NESTOGEN 1.
va rog sa imi raspundeti daca trebuie sa ma ingrijorez pentru scaunul cu mucus,mersi mult anticipat ....

Raspunsuri (2)

este de la vaccin

acum 11 ani

Toate vaccinarile astea sunt extrem de periculoase si cu daune sigure pe viata.
La varsta de 2 luni un vaccin este de zeci de mii de ori mai periculos ca la un adult iar la adulti deja multi mor sau raman handicapati pe viata.
Oamenii informati nu.si mai vaccineaza odraslele, cei neinformati o fac in speranta desarta ca vaccinul protejeaze de ceva. Insa vaccin inseamna imbolnavirea fortata cu ceva si in general chiar cu mai mult de o singura boala simultan, ceea ce in natura nu se petrece.
Incepe sa te informezi pe net despre vaccinari de exemplu baga in google "nu vaccinurilor"

Cu fiecare vaccin sistemul imunitar al unui copil este distrus si mai mult.

Daniel

acum 8 ani

Esti un idiot care vorbeste in necunostinta de cauza! Din cauza unor oameni ca tine care isi prezinta o parere fara sa cunoasca medicina au reaparut boli care se considerau eradicate. Nu mai scrie tampenii pe situri si cu texte de genul "oamenii informati nu mai isi vaccineaza...." Discuta cu un medic si vezi ce spune.