scaun moale

Colici si alte tulburari digestive la copii

Postata de daniela851 cu 16 ani in urma.

Am un baietel de 4 luni, hranesc cu sun. Are 5 zile de merge cu scaunul moale. Pediatra noastra mi-a recomandat sa-i dau de 2 ori in zi Bifidumbacterin si 1 data in zi Linex pina va merge cu scunul normal. Ce ma sfatuiti?

Raspunsuri (2)

Huzun

acum 15 ani

Dati-i si ceai foarte dulce,zaharul fiind foarte folositor in diaree.

membru239637

acum 11 ani

la copii mici toti se pricep dar la adulti... Am intoleranta la lactoza. Am nevoie de denumirea unor medicamente care sa neutralizeze lactoza, picaturi care se pun in lapte sau pastile, pe baza de lactaza. Stie cineva denumirea unor astfel de medicamente???