Rotavirus a 2-a oara

Colici si alte tulburari digestive la copii

Postata de MembruMobileAppDagiofy.stanciu cu 8 ani in urma.

Buna seara,am o fetita de 5 luni jumatate.acum 2 saptamani am ajuns cu ea la spital pentru o diaree care persista de alte 2 saptamani in care am urmat tratament cu sumetrolim si debridat dar fara efect.In spital i s-au facut 2 perfuzii si tratament cu colistin,regim cu mucilagiu ,morcov si lapte fara lactoza.Fetita se facuse bine dar a luat rotavirusdin spital.a vomitat de 2 ori ,febra 38 si scaunele din nou modificate.de o saptamanasuntem acasa dar azi a facut un scaun tare si grunjos de dimineata fara mucus si pe seara foarte apos,ambele crem deschis,si a varsat,fara febra .e posibil sa fi contactat din nou virusul?Sa fie o p***ancidenta ca si in spital si acasa a facut din a 2-a zi doar de lapte praf fara lactoza Aptamil?multumesc

Raspunsuri (1)

Ioana

acum un an

Buna și băiețelul meu face la fel diarie de la 3 săptămâni Iam făcut teste sa vad daca e alergi la lactoza și proteina din lapte de vaca , nu ie alergic nu are nimic , acuma băiatul meu are 4 luni și ii dau fara lactoza care am avut probleme că se constipat am ajuns iar la doctor Iam schimbat laptele normal și cel fara lactoza degeaba . Acuma mi-a zis doctora sai dau 3 cupe cu lactoza și 3 fara lactoza la 180ml și are scaunul normal dar trb să merg din nou la medic cal face verde dar daca ii scot lactoza face diarie .