Ma doare in partea dreapta sub coasta

Colici si alte tulburari digestive la copii

Postata de NicuNicusor28 cu 10 ani in urma.

Buna ziua!!am si eu o intrecabare!!ma doare de vreo 2 luni in partea dreapta!!mai am si o senzatie de greata si ca imi vine sa vomit!!si am mai observat ca daca beau durerea apare a doua zi(e nelipsita)!!scaunul este normal!!nu fac acces de alcool!!in rest resimt durerea 2 doua ori pe zi odata la 4 zile!!!

Raspunsuri (3)

Studenta anul vi MG

acum 10 ani

in partea dreapta, subcostal se gaseste ficatul si vezica biliara. poate fi vorba de o litiaza biliara (pietre la vezica) sau de probleme ale ficatului. puteti face o ecografie abdominala care va detecta eventualii calculi si se va vedea aspectul ficatului. o serie de analize de sange va vor da mai multe informatii despre functionarea ficatului

maimascu1983

acum 10 ani

si eu am o problema similara. ce sfaturi imi puteti da?

Medic.Fares

acum 8 ani

Buna ziua.Se poate face o cura de detoxifiere a ficatului cu complex de plante medicinale Curatarea ficatului timp de 1-2 luni.Se poate asocia un ceai Hepatocol.Pentru un tratament adecvat este necesar un consult la un cabinet medical.Multa sanatate!