ma doare in partea dreapta jos

Colici si alte tulburari digestive la copii

Postata de sega cu 13 ani in urma.

Buna ziua,am o problema si asi vrea sa ma ajutati cu cateva sfaturi dak se poate,sa incepem.Deci,am o durerea in partea dreapta jos de cateva luni bune am fost la doktor crezand ca am apendicita dar nu a fost asa m`au consultat 5 doktori,iar 1 dintre ei mi`a spus ca asi avea o infectie la colon sau asa ceva..mi s`a dat tratament niste antibiotice foarte tari care l`am urmat.. dupa o perioada nu ma mai durea .. dar dupa 1 timp a inceput sa ma doara iar si + ca mai am si mari ameteli ma simt aerian rau.. si ma astup asa in piept nu pot sa respir,uneori am stari de panica.Am citit pe net ca s`ar putea sa fie "Atacuri de panica" dar... nu inteleg care e legatura cu durerea din dreapta jos..si dimineata cand ma trezesc imi borborosesc rau matele..Si am uitat sa va mentionez ca ma simt lesinat si obosit de park nu asi manca si dormi deloc.. si la distanta nu prea mai vad deloc mai ales seara...Vreau sa mentionez ca stau si mult la calculator.Fac 19 ani dak conteaza,Va multumesc frumos.

Raspunsuri (16)

Iuli

acum 13 ani

Consulta un psiholog.

Medic Epuran

acum 13 ani

Pentru problema oculară recomand consultul unui medic oftalmolog, iar pentru durerea abdominală (probabil de cauză hepatică), consultul unui gastroenterolog (poate fi şi o afecţiune intestinală dar de cauză non-infecţioasă, care nu necesită tratament antibiotic)

sega

acum 13 ani

Am uitat sa mentin ca ma umflu gen in partea dreapta jos se face ca o galma si ma simt tare asa,nu stiu cum sa explic.Multumesc Frumos pt raspunsuri

Iuli

acum 13 ani

Cat de jos? Poate e o hernie.

sega

acum 13 ani

nu stiu cum sa explic, de la apendicita probabil mai in stanga nu stiu exact cum sa explic:(

Medic Epuran

acum 13 ani

Tranzitul intestinal este bun sau sunteţi constipat?
Umflarea de care spuneţi, se produce după mese sau nu?

sega

acum 13 ani

si dupa mese si probabil si cand nu mananc,tranzitu este bun.

Solobru

acum 11 ani

Am aceeiasi prpbla , uite de ex acu m-am trezit si ma doare de nu pot sta in picioare , doar cocosat . Sper sa treaca

geo

acum 10 ani

ce antibiotice ti-a dat ?

Sorin

acum 10 ani

Exact așa am și eu o problemă! Când alerg mă înțeapă jos nu chiar în dreapta.Și jos lângă buric mi s-a umflat puțin! Ce să am ? Vă rog să mă ajutați!!!

Sorin

acum 10 ani

Am ridicat o poartă mai mică de fotbal și cred că de acolo am ceva! Mă înțeapă când alrerg și cam in dreapta!

cristi

acum 10 ani

ma doare an partea dreapta jos se lasa durerea an spate si am picioru amortit nu stiu ce am ma puteti ajuta

mica

acum 10 ani

Mergeti urgent la doctor specialist, nu tot pierdeti vremea cu sfaturi de pe internet ca nu va trec durerile pe net si sa nu aveti ceva mai grav...La 19 ani asemenea simptome nu prea e bine... Bafta si curaj!

marius

acum 10 ani

buna seara ma numesc marius am24 de ani oproblema de fro 2 sap ma doare jos in partea dreapta eu am urmat neste antibiotice fff tari am-avut infectiie la stomac dar totusi nu stiu dc ma doare in dreapta jos va rog sa imi spuneti ce sa fac am si ameteli dimineata imi borborosesc matele si am ostare ciudata rau va rog datimi un sfat.
oseara buna

Utilizator11530716923

acum 4 ani

Marius ce ai rezolvat?

Ana

acum 7 ani

Ma doare cand respir in dreapta ,dimineata ma duru si m-a durut si ieri dimineata,doar cand respir