intoleranta, alergie sau ce?!

Colici si alte tulburari digestive la copii

Postata de cor23me cu 12 ani in urma.

am uitat sa mentionez ca este foarte constipat, cu greu elimina scaun 1 data pe zi. nu stiu daca este relevant, dar are niste bubite mici si rosii pe fata, uneori cu cap alb, ca niste cosuri, lucru care nu a fost comentat de medicii petriadri care l-au examinat.

Raspunsuri (1)

membru239637

acum 11 ani

Am intoleranta la lactoza. Am nevoie de denumirea unor medicamente care sa neutralizeze lactoza, picaturi care se pun in lapte sau pastile, pe baza de lactaza. Stie cineva denumirea unor astfel de medicamente???