interpretare analiza proba de digestie

Colici si alte tulburari digestive la copii

Postata de manu7buh cu 12 ani in urma.

Buna ziua,

Va rog frumos daca puteti sa-mi explicati pana reusesc sa ajung la medic,ce inseamna prezenta in scaun relativ frecventa de celuloza digerabila la un baietel de 1 an si 2 luni.

Va multumesc!

Raspunsuri (7)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Administrati copilului ceaiuri pentru colici sau medicamentul DEBRIDAT si continuati alimentatia cac analiza nu prezinta nimic deosebit !

andreea

acum 12 ani

am o fetita de 2 ani si de o saptamana nu mai are pofta de mancare, are o temperatura mai mereu spre seara 37,8 si de 3 zile a inceput sa vomite dupa ce mananca.

andreea

acum 12 ani

am o fetita de 2 ani si de o saptamana nu mai are pofta de mancare, are o temperatura mai mereu spre seara 37,8 si de 3 zile a inceput sa vomite dupa ce mananca.

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Aceasta subfebrilitate persistenta si aparitia un sindrom de scaderea a apetitului si varsaturi , necesita consultul medicului pediatru .

Chircu Mariana

acum 2 luni

Bună seara! Baietelului meu de 1 an la proba de digestie i-a iesit celuloza digerabila relativ frecventa! Vă rog frumos imi spuneti ce poate fi? Ce inseamna? El are scaune cate odata 3 pe zi, cate odata nu face, sunt nedigerate. Va multumesc din suflet!!!!

scripcaru mihaela

acum 11 ani

vreau si eu o interpretare la urmatoarea proba de digestie:
amidon digerat
relativ frecvente fibre musculare digerate
foarte rare picaturi grasimi neutre nedigerate

Fetita mea are 3 ani si 3 luni. Diagnostic deficit de Ig A , intoleranta la gluten
Poate fi tranzitorie aceasta intoleranta?

roxana

acum 8 ani

Va rog frumos daca puteti sa-mi explicati pana reusesc sa ajung la medic,ce inseamna prezenta in scaun amidon nedigerabil la un baietel de 1 an si 6 luni.

Va multumesc!