Interpretare analiza bebelus 4 luni

Colici si alte tulburari digestive la copii

Postata de Enolla cu 13 ani in urma.

Buna ziua,
Nu stiu daca imi va raspunde cineva. Am observat la fetita mea de 4 luni ca prezinta scaune usor gelatinoase, uneori cu puncte mici de sange drept pentru care i-am facut 2 analize Proba de digestie si coprocultura. Mentionez ca aproape de fiecare data cand p***ala san face si cacuta
REZULTAT:
Proba de digestie: prezinta granule de amidon intra si extracelular nedigerat
relativ rare fibre musculare digerate
prezinta flora iodofila
Coprocultura: absent Shigella
absent Salmonella
Pana ajung la dr. as vrea sa ma lamureasca cineva daca aceste analize sunt in regula.
Va multumesc!

Raspunsuri (3)

Dr. Emil Otesteanu

acum 13 ani

Bună ziua ,
La un copil de 4 luni alimentat la sân, cu asemnea rezultate de laborator nu trebuie să vă faceţi problme. Laboratorul nu evidenţiază sânge în scaun .
Sănătate Dr. E. Otesteanu

Enolla

acum 13 ani

Va multumesc din suflet......ma programasem dupa amiaza la medic dar mi se parea asa de mult iar internetu nu imi prezenta suficiente informatii.
O zi buna!

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului