Humana AR

Colici si alte tulburari digestive la copii

Postata de Corynna1988 cu 10 ani in urma.

Bebelusul meu de 1 luna jumate a avut niste probleme cu regurgitatul. Dupa fiecare masa regurgita destul de mult iar pediatra ne-a recomandat Humana AR. Nu mai regurgiteaza deloc, dar mananca din ce in ce mai putin, masa dureaza peste o ora si de multe ori adoarme cu biberonul in gura. Am vazut ca laptele este mult mai gros decat Humana 1 pe care il dadeam inainte, poate fii asta cauza? Ce putem face ca sa nu mai regurgiteze asa mult, dar totusi sa manance bine? Nu are decat 3 zile de cand mananca Humana AR.

Raspunsuri (2)

in laptele praf sunt multe toxine

acum 10 ani

Laptele praf contine multe chimicale, medicamente, droguri ca sa-l faca cat de cat
digerabil, insa pe multi copii ii imbolnaveste pe viata.
http://s*****a/t44-laptele-praf-un-cocktail-toxic-cu-efecte-daunatoare

Dr. Emil Otesteanu

acum 10 ani

Humana R, este un lapte praf umanizat , formula de lapte antiregurgitare ,indicat la sugarii cu tendinta crescuta la regurgitare ; Se administreaza la recomandarea medicului, fie ca unuc aliment ( daca mama nu poate alapta,din motive obiective ), fie in completare . Orice schimbare a alimentatiei sugarului, trebuie facuta , cu avizul si responsabilitatea medicului care are bebele in evidenta si supraveghere.