greturi dese

Colici si alte tulburari digestive la copii

Postata de relimota cu 12 ani in urma.

am o nepotica care de mica a facut intoleranta la lactoza si a crescut cu meniu pasat alctuit de medicul pediatru, acum are 8 ani si se plinge foarte frecvent ca ii este grata , ba chiar vomita si face destul de des entero viroza , acum o luna am depistat ca are chist de lambrii si l-am tratat , dar se pare ca din nou are greturi si nu stiu din ce cauza . ce investigatii ar trebui sa-i fac pentru a lamuri aceasta situatie? astept raspuns pe [email protected] si va multumesc.

Raspunsuri (2)

Dr.Mirela Urs

acum 12 ani

repetati examenul coproparazitologic si mergeti la pediatru!

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

medicul pediatru va efectua examinarea copilului si poate stabili setul de investigatii necesare, cat si tratamentul adecvat