greata la copii

Colici si alte tulburari digestive la copii

Postata de crina monica169008 cu 13 ani in urma.

buna.am un baietel de 15 luni 10 kile jumate si 79 cm,am o problema .isi face greata de la orice fel de mancare,cum vede ceva cum i vine greata,nu am patit niciodata cu el asa ceva.am fost la dr si mi la consultat (nestiind din ce cauza i vine greata)ma intrebat daca nu din cauza mancarii si am zis ca nu,ptr ca nu am observat atunci.nu are rosu in gat ,nu are ficatu marit,scaunu e normal si nu se vede in scaun ceva ciudat.mia dat sumetrolin si debridat ,dar nu are nici un efect ,e la fel,,am observat zilele astea(dupa ce am fost la dr)ca daca vede mancare orice fel,si laptele daca il vede i vine greata.dar mananca dupa acea.iam pregatit sotului meu mancare si cum a vazut cum ia venit greata iar.de la ce poate fi?vreau un raspuns care sa ma multumeasca.

Raspunsuri (3)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

CRISTINA

acum 13 ani

FACETII TESTE PENTRU AUTISM. E UNA DINTRE CELE MAI IMPORTANTE MANIFESTARI.

Ciobanu lidia

acum 11 ani

Ok...sti care e cauza copilului d vomita asa numai cand vede mankarea?cauza lui lui este ca are viermisori inkearca sa ii dai vermox iar dupa k vezi rezul inkerki iar k mankare pup s sanatate