DURERE DE BURTICA

Colici si alte tulburari digestive la copii

Postata de ady 14 cu 12 ani in urma.

am un baietel de 5 ani si il doare burtica de ieri,a facut diaree de 7,8 ori pana acum, si a vomat o data,as vrea sa stiu ce pot sa ii dau sa manance pentru al intarii la stomac. MULTUMESC.

Raspunsuri (5)

Pena

acum 12 ani

Pilaf de orez cu mult morcov fiert bine, supa de pui cu morcov, fara prajeli, ou fiert tare, cas proaspat fara sare, ceai de menta. Pastilute de furazolidon. Exista in farmacii niste saruri pt hidratare. Bananele sunt bune.Sanatate.

Pena

acum 12 ani

Pine prajita, biscuiti obisnuiti.

ady 14

acum 12 ani

multumesc

Psih. Ioana Panculescu

acum 12 ani

cel mai bine ii faceti analize
apoi mergeti la nutritionist
de obicei probleme cu burtica la vasrta lui este de ordin psihic

Psih. Ioana Panculescu

acum 12 ani

cel mai bine ii faceti analize
apoi mergeti la nutritionist
de obicei problemele cu burtica la varsta lui sunt de ordin psihic