daca iau tratament cu antibiotic pentru helicobacter si antimicotice am voie sa ma vopsesc?

Colici si alte tulburari digestive la copii

Postata de danacrisa cu 13 ani in urma.

daca iau tratament cu antibiotic pentru helicobacter si antimicotice am voie sa ma vopsesc?

Raspunsuri (10)

Bacu Crina

acum 13 ani

Da, normal. Nici tratamentul nu influenteaza nuanta culorii, nici solutia nu influenteaza tratamentul.

ina

acum 10 ani

de unde stii?

danacrisa

acum 13 ani

Multumesc mult pentru promptitudine. Sa aveti o zi buna!
Cu stima,
Daniela Crisan

fangtasia

acum 13 ani

normal nu ar trebui sa ai, dar cel mai bine este ca inainte sa te vopsesti sa iti faci un test sa vezi daca ai alergie si nu ti-se inflameze pielea ei un pic de vopsea si te dai dupa ureche si o lasi 20 de min.sa vezi daca te inrosesti daca nu poti sa de vopsesti(poate stiai asta dar am vrut sa ma asigur)

danacrisa

acum 13 ani

Da, multumesc mult!

roxana

acum 13 ani

Buna , am o intrebare, e normal ca sa scaunul sa aiba o culoare foarte inchisa, aproape negru daca fac tratamentul pentru helicobacter( amoxacilina, de-nol, furazolidon, omeran)

larisa

acum 13 ani

da,asa am patit si eu cand luam tratamentul pt h.py...dar mie mi sa prescris omeprazol in loc de omeran si pe prospect scria de aceasta reactie ...,amoxicilina si metronidazol,eu am acum alta problema..de cand am inceput tratmentul ma confrunt cu o scurgere abundenta

Bolnav HP

acum 10 ani

La analiza mi-a iesit testul 12,5 si valoarea maxima normala este 1,1, aveam dureri groaznice de stomac dupa fiecare masa.
Am vazut pe internet ca exista un tratament natural si eficient pt Helicobacter P si am inceput sa-l iau si eu.
Dupa primele doua zile ma simteam mult mai bine si am facut 2 luni de tratament in total.
Sunt 3 medicamente naturale: Broccoli Sprouts, Mastic Gum si Colostrum, facute de Source Naturals
L-am luat de la Cluj, se gaseste si pe site www.naturanoastra.ro

Sau puteti comanda la telefon 0724106687

Amelia

acum 10 ani

Am vazut ca este ceva tratament foarte bun cu Broccoli Sprouts, Colostrum si Mastic Gum facut de fabrica Source Naturals.
A mai luat cineva de aici?

andreea

acum 9 ani

Buna Amelia.Eu am facut tratamentul cu broccoli, mastic gum si colostrum si am scapat de Helicobacter Pylori.Cele pe care le-am luat eu erau produse de firma Swanson si pretul e foarte bun.Le-am gasit pe site-ul www.medicaldistrict.ro.Multa sanatate iti doresc!