Dacă bebelușul strânge burtica ar putea fi din cauza colicilor?

Colici si alte tulburari digestive la copii

Postata de Utilizator11570485201 cu 4 ani in urma.

Buna seara!
Bebe de 10 săptămâni , după vaccinul de 8 săptămîni a început să facă caca galben (uneori galben foarte deschis spre neon) spumos (cu bule de aer), a început sa vomite laptele praf , uneori cu jet alteori doar ii curge din gurița, salivează foarte mult deși uneori parcă vomita apa și își strânge și umflă burtica începând sa plângă .
Uneori după tot acest scremut și mișcat din burtica eliberează gaze .
Uneori de la atâta scremut și umflat burtica in pampers găsesc bucatele de caca galben/neon de Consistența gelatinei și puțin lichid galben in jurul bucățelelor.
Are cineva idee ce ar putea fi ?
(Bebe hrănit la sân + completare lapte praf) poate fi și pentru ca i-am schimbat săptămâna trecută laptele?
Mulțumesc . (Scuzați romanul)

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.